Agata Iżykowska-Uszczyk, która jest wybitną edukatorką w Pawilonie Czterech Kopuł, jest także wyróżniającą się koordynatorką dostępności. To dzięki czynionym przez Agatę staraniom Pawilon Czterech Kopuł oraz inne oddziały Muzeum Narodowego stają się coraz bardziej dostępne. Agata z uwagą, starannością i ogromnym talentem komponuje ofertę dla osób ze specjalnymi potrzebami, przy każdej muzealnej inicjatywie kładąc nacisk na jej dostępność. Ma niezwykłe umiejętności oprowadzania audiodeksryptywnego – na oprowadzaniach Agaty widzi się jej słowa. Dba także o społeczność Głuchych, organizując oprowadzania z tłumaczami na język migowy oraz prowadzi warsztaty dla osób w spektrum autyzmu. Profesjonalizm i zaangażowanie Agaty sprawia, że działania instytucji stają się otwarte dla każdego odbiorcy.
Liczba głosów: 10
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
Brak nominacji w tej kategorii.
Instytucja dbająca o osoby niewidome, doskonale rozumiejąca potrzeby osób niewidomych oraz organizująca im pomoc w życiu codziennym. Sygnatariusz Partnerstwa na Rzecz Dostępności. Instytucja dbająca i rekomendująca zmiany w przestrzeni publicznej oraz podmiotach publicznych, poprawiające dostępność dla osób niewidomych.
Liczba głosów: 2
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
Pawilon Czterech Kopuł jest instytucją wyposażoną w liczne pomoce dotykowe, które ułatwiają poznanie dzieł: tyflografiki odwzorowujące dzieła prezentowane na wystawie stałej „Kolekcja polskiej sztuki współczesnej II poł. XX i XXI w.”, wydruki 3d oraz przestrzeń haptyczną stworzoną na potrzeby wystawy czasowej „Abakanowicz. Totalna”. Instytucja regularnie organizuje warsztaty, spotkania i oprowadzania dla osób z niepełnosprawnością wzroku i promuje je w swoich mediach społecznościowych. W przestrzeni architektonicznej poprowadzone są ścieżki dla osób niewidomych i niedowidzących razem z punktami uwagi, istnieje możliwość wejścia z psem asystującym. Przy wejściu znajduje się dotykowa i głosowa mapa kierująca osoby z niepełnosprawnością. W kasie jest dostępny audioguide i przewodnik w Braillu
Liczba głosów: 7
Głosowanie zakończone, dziękujemy!