Województwo łódzkie

Głosowanie

IDOL ŚRODOWISKA

Bożena Bawolak

Aktywny działacz Koła PZN Górna, wspierający środowisko osób z niepełnosprawnością wzrokową w regionie. Bożena jest osobą niezwykle kontaktową i otwartą na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami. Zawsze chętna do pomocy serdeczna i empatyczna.

Liczba głosów: 160

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Marcin Kaczorowski

Marcin Kaczorowski jest wieloletnim wolontariuszem tyflopunktu w Łodzi. Zawsze chętnie służy radą i pomocą - zarówno naszym tyflospecjalistom jak i beneficjentom. Ten niewidomy masażysta jest bardzo znaną postacią w naszym mieście. Poza empatią i duża wiedzą charakteryzuje go również zamiłowanie do sportu. Prywatnie zapalony kibic piłki nożnej i wielbiciel morsowania

Liczba głosów: 5

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MEDIA

Radio Parada

Promocja i propagowanie działań na rzecz osób niewidomych i słabowidzących w regionie łódzkim.

Liczba głosów: 3

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Studenckie Radio „Żak” Politechniki Łódzkiej

Studenckie Radio „Żak” Politechniki Łódzkiej – najstarsza koncesjonowana akademicka rozgłośnia radiowa w Polsce, nadająca na terenie Łodzi i okolic. Promocja działań na rzecz osób niepełnosprawnych w regionie.

Liczba głosów: 14

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

INSTYTUCJA OTWARTA DLA NIEWIDOMYCH

EC1

EC1 instytucja kulturalna, działająca na terenie zrewitalizowanej elektrowni. Przestrzenie placówki są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzrokową. Obsługa przykłada bardzo dużą wagę do empatycznej obsługi osób z niepełnosprawnościami

Liczba głosów: 2

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Muzeum Miasta Łodzi - Pałac

Muzeum Miasta Łodzi – samorządowa instytucja kultury miasta, z siedzibą w jednym z najbardziej okazałych budynków miasta, w dawnym pałacu łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej. Dzięki zaangażowaniu pani Pauliny Długosz i całego zespołu Muzeum od lat ma ofertę dedykowaną osobom z dysfunkcją wzroku, a dodatkowo przed otwarciem wystaw czasowych konsultuje z naszym środowiskiem planowane rozwiązania

Liczba głosów: 15

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Muzeum Sztuki

Muzeum Sztuki, jest miejscem , które szczególnie dba o potrzeby osób z niepełnosprawnością wzrokową. Przestrzenie są dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących ( Oznaczenia brajlowskie , plany tyflograficzne, oprowadzanie z audiodyskrypcją) Dzieła eksponowane w taki sposób by jak najbardziej oddać każdy szczegół obrazu i rzeźby. Obsługa gości jest kompleksowa, oraz na wysokim poziomie.

Liczba głosów: 9

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Pałac Herbsta

Pałac Herbsta instytucja kulturalna , prowadząca szereg działań artystycznych skierowanych do osób z niepełnosprawnością wzrokową. Pracownicy ,dokładają wszelkich starań , aby poznawanie przestrzeni pałacowych przez osoby z niepełnosprawnościami wzroku ,przebiegało w sposób kompetentny, oraz empatyczny.

Liczba głosów: 12

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Spółdzielnia Socjalna FADO

Od początku swojej działalności zajmuje się dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób niewidomych i słabowidzących. W swoim portfolio ma przeprowadzonych kilkaset szkoleń z zakresu obsługi, dostosowywania przestrzeni oraz równie dużo audytów dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej. Na swoje konferencje i spotkania zaprasza osoby niewidome, w celu pokazania szerszej publiczności perspektywy tej grupy użytkowników. Sztandarowa gra terenowa "Barierołamacz" uwrażliwiła kilka tysięcy osób na wielu imprezach plenerowych w całym kraju, między innymi podczas festiwalu Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Liczba głosów: 38

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas I PCK działające przy SP 174

Koło , które zrzesza uczniów szkoły 174 w Łodzi. Członkowie koła aktywnie wspierają działa osób z niepełnosprawnością wzrokową w województwie łódzkim. Uczniowie wspierali działania Fundacji z okazji REHA 2021. Wyszli z inicjatywą upieczenia ciasteczek dla naszych gości.

Liczba głosów: 3

Głosowanie zakończone, dziękujemy!