Choreografka, tancerka, pedagog tańca kontakt improwizacji. Założycielka grupy Towarzystwo Sztuki Surowej z którą tworzy autorskie choreografie oraz projekty: min.„Instynkty" w ramach Przestrzenie Sztuki Białystok 2021, którego uczestnikami była społeczność osób niesłyszących związanych ze Stowarzyszeniem Pomocy Niesłyszącym MIG-iem. Ponadto inicjatorka i prowadząca warsztaty taneczne dla niewidomych i słabowidzących podopiecznych podlaskiego oddziału Fundacji Szansa dla Niewidomych. W 2001r. nagrodzona za prace społeczną: Wolontariat Roku.
Liczba głosów: 96
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
Magister fizjoterapii, od kilku lat współpracuje z podlaskim oddziałem Fundacji Szansa dla Niewidomych. Otwarcie wspiera i pomaga osobom z dysfunkcją wzroku.
Liczba głosów: 5
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
Pracuje z Osobami Niewidomymi od 2006 r, Prezes Koła PZN w Suwałkach i Wiceprezes Zarządu Okręgu Podlaskiego w Białymstoku. Aktywnie działa na rzecz osób z dysfunkcją wzroku. W roku 2011 odznaczona przez Prezydenta Miasta Suwałk za działalność społeczną Włócznią Jaćwingów. Otrzymała złotą i srebrną odznakę honorową Polskiego Związku Niewidomych.
Liczba głosów: 94
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
„Oczami Niewidomego” to strona poświęcona tematyce świata osób niewidomych. Jej celem jest ukazanie osobom pełnosprawnym, jak wygląda życie osoby z niepełnosprawnością wzroku. Systematycznie ukazują się na niej wpisy przedstawiające anegdoty oraz historie związane ze światem dotyku i dźwięku. Autorem strony jest Hubert Jankowski - niewidomy student III roku Filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Na co dzień przekraczający bariery swojej niepełnosprawności i pokazujący, że brak wzroku nie jest ograniczeniem, a jedynie przeszkodą, którą da się przeskoczyć.
Liczba głosów: 116
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
BOK/CLZ jest miejscem spotkania i dialogu dla wszystkich mieszkańców tygla kultur i narodów jakim jest Podlasie. Otwarte i angażujące formy zajęć zachęcają do aktywnego zdobywania wiedzy, również w zakresie świata osób z dysfunkcją wzroku. Zajęcia służą integracji, pozwalają lepiej zrozumieć świat osób niewidomych i niedowidzących. W trakcie nich wykorzystywane są materiały dydaktyczne, m.in. tyflografiki, alfabet Braille’a, przedmioty wykonane z materiałów o różnych fakturach. Zajęcia pozwalają zrozumieć świat osób niewidomych, poprzez zabawę.
Liczba głosów: 7
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
Muzeum jest wyposażone w m.in plan tyflograficzny, pętle indukcyjne, audioprzewodniki z tłumaczem PJM oraz z audiodeskrypcją. Oprócz tego elementem wystawy są modele eksponatów stworzone w druku 3D z podpisami w alfabecie Braille'a. Zwiedzający z niepełnosprawnościami mają do dyspozycji dodatkowe miejsca parkingowe, dostosowane wejścia do budynku i na wystawę. W budynku są windy uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnością. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ruchu, czyli balkoników i wózków.
Liczba głosów: 10
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
Ośrodek promuje i zachęca osoby z niepełnosprawnościami do stosowania technologii asystujących – czyli wspomagających w codziennym funkcjonowaniu. Pracownicy ośrodka pomagają w doborze odpowiedniej technologii dostosowanej do indywidualnych potrzeb, a także prowadzą instruktaż, jak korzystać z danej technologii. Dzięki OWiT osoba z niepełnosprawnością może wypożyczyć i testować sprzęt, urządzenia, oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie technologii w warunkach domowych.
Liczba głosów: 57
Głosowanie zakończone, dziękujemy!
W szkole znajdują się udogodnienia dla osób z dysfunkcją wzroku: dwa plany tyflograficzne (piętro i parter), linie prowadzące, pola uwagi, nakladki na schodach, nakładki na poręcze, tabliczki na drzwiach sal.
Liczba głosów: 148
Głosowanie zakończone, dziękujemy!