Województwo mazowieckie

Głosowanie

IDOL ŚRODOWISKA

Barbara Poniatowska

Życzliwa, barwna postać. Z ogromnym doświadczeniem, od wielu lat prowadzi zajęcia z jogi dla osób z dysfunkcją wzroku. Z pasją wykonuje swoją pracę. Dusza artystyczna prowadząca warsztaty z osobami niewidomymi. Kocha życie i jest otwarta na ludzi i wyzwania.

Liczba głosów: 7

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Bartłomiej Kalinowski

Na codzień jest trenerem piłki nożnej z licencją UEFA B oraz instruktorem rekreacji ruchowej. Aktywnie angażuje się w fundacyjny wolontariat. Z dużą charyzmą prowadzi zajęcia sportowe dla osób z dysfunkcją wzroku, dopasowując tempo i tryb ćwiczeń pod daną osobę. Jest osobą otwartą, kontaktową o pogodnym usposobieniu. Zawsze chętny do działania

Liczba głosów: 16

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

VIP team

Weseli, sympatyczni, inteligentni i mega popularni na YouTube, Faceeboku, Instagramie i TikToku. Pozytywni, pełni energii. Nie widzą przeszkód. Podróżują po świecie, edukują społeczeństwo, odważnie kroczą przez życie.

Liczba głosów: 6

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MEDIA

Program Warszawski Dzień Tvp3 Warszawa

Empatyczni prowadzący, wrażliwi na codzienne problemy mieszkańców Warszawy. Nie są im obce problemy dotykające osób z niepełnosprawnościami, w swoich programach chętnie prezentują informacje, które kierowane są do naszego środowiska.

Liczba głosów: 9

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Radio Eska Warszawa

Radio, które skupia się na prezentowaniu słuchaczom współczesnej muzyki z różnych gatunków. W swoich programach informacyjnych po za typowymi newsami prezentują ciekawe wydarzenia i inicjatywy powiązane ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami wzorku.

Liczba głosów: 1

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Radio Plus

Sieć Radia Plus nadaje program o charakterze społeczno-religijnym. W ramówce, poza pasmami muzyczno-informacyjnymi, znajdują się m.in. audycje publicystyczne. Nierzadko na ich antenie można usłyszeć informacje dotyczące tematyki osób z dysfunkcją wzroku.

Liczba głosów: 4

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

INSTYTUCJA OTWARTA DLA NIEWIDOMYCH

Biuro Pełnomocnika Rektora WSIIZ ds. Osób Niepełnosprawnych

Działania BON skupiają się na: pomocy studentom niewidomym i słabowidzącym w dostosowaniu warunków kształcenia do ich potrzeb poprzez udogodnienia architektoniczne, indywidualne spotkania, adaptację materiałów dydaktycznych, udostępnianie technicznego sprzętu wspierającego, konsultacje psychologiczne; kształtowaniu świadomości społeczności akademickiej i promowaniu pozytywnego wizerunku osób niewidomych i słabowidzących poprzez organizację Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej RAZEM, Dnia Walki z Dyskryminacją OzN, debaty z udziałem przedstawicieli Fundacji Szansa dla Niewidomych, wywiadu z autorem profilu FB Oczami Niewidomego, gier i zabaw dla studentów pełnosprawnych wykorzystujących symulację dysfunkcji narządu wzroku, uczestnictwo w Konferencji REHA, Piknikach Integracyjnych

Liczba głosów: 143

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Fundacja "Widzimy inaczej"

Fundacja Widzimy Inaczej działa na rzecz osób z dysfunkcją wzroku w edukacji, kulturze i sporcie. Głównym filarem jest popularyzacja Blind Tenisa. Wielkim sukcesem zakończyła się 1 edycja projektu „Akademia Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących”, projektu współfinansowanego przez PFRON. Blind Tenis trenowało aktywnie 120 osób w całej Polsce – w tym 30 dzieci. ATNiS miał swoje ośrodki w 11 miastach, obecnie trwa już 2 edycja w 14 miastach. Fundacja zorganizowała już po raz 3 Ogólnopolski Turniej Blind Tenisa oraz Międzynarodowy Przyjacielski Turniej, w którym wzięło udział 49 zawodników w tym goście z Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Irlandii. Dla wielu graczy z dysfunkcją wzroku biały sport to po prostu największa pasja, która daje im poczucie niezależności.

Liczba głosów: 240

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie

Ogród otwarty na ludzi z niepełnosprawnościami, oferuje zniżki na wejściówki. Możliwość werbalnego poznawania roślin, przewodnicy pięknie, z niezwykłą drobiazgowością opisują przestrzeń i roślinność w niej występującą, tak by niewidomy mógł poczuć przestrzeń jak i zarówno zapach. Aleje przestronne dostosowane do różnych niepełnosprawności.

Liczba głosów: 3

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Tor Łyżwiarski Stegny

Dzięki ich pomocy Fundacja miała możliwość zorganizować bezpieczną naukę na łyżwach dla osób z dysfunkcją wzroku. Zaoferowano nam całą przestrzeń lodowiska jak i niezwykle cierpliwych instruktorów łyżwiarstwa. Ciepła i miła atmosfera zachęca do powrotu na tor.

Liczba głosów: 2

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Otwarci na współpracę z Fundacją, zawsze rzetelnie wykonują założone zadania, aktywnie uczestniczą w spotkaniach z niepełnosprawnymi, chętni do pomocy, służąc wsparciem w realizacji fundacyjnych pomysłów, zadań. Z nimi zawsze czujemy się bezpieczni

Liczba głosów: 9

Głosowanie zakończone, dziękujemy!