Województwo opolskie

Głosowanie

IDOL ŚRODOWISKA

Adam Wala

wieloletni działacz społeczny na rzecz osób niepełnosprawnych. Od ponad 10 lat z powodzeniem prowadzi przy gliwickim oddziale PTTK organizację TRION (Turystyka, rehabilitacja, integracja osób niepełnosprawnych. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Liczba głosów: 12

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Joanna Tarnopolska

tyflopedagog, instruktor orientacji przestrzennej, ,wykładowca. Od lat pomaga zarówno najmłodszym w przedszkolu, w którym pracuje jak i młodzieży oraz osobom dorosłym. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i gotowa do udzielenia pomocy. Angażuje się w dodatkowe inicjatywy i zadania, które mogą wpływać na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Liczba głosów: 5

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MEDIA

Katarzyna Zawadzka Radio Opole

Dziennikarka zawsze obecna z mikrofonem tam gdzie dzieją się ciekawe przedsięwzięcia i wydarzenia. Zawsze z uśmiechem na twarzy z jednej strony z empatią i zrozumieniem prowadzi wywiady, przygotowuje relacje m. in. Z warsztatów czy sympozjów a z drugiej strony – aktywnie promuje aktywność społeczną i zawodową środowiska niepełnosprawnych.

Liczba głosów: 8

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Wydawnictwo „Ambasador”

„Ambasador” – wydawnictwo opracowywane przez Stowarzyszenie Ambasada sukcesu. Ukazuje się w formie elektronicznej jednak jest tak przygotowany by zainteresowani czytelnicy mogli go sobie wydrukować i zamieścić w segregatorach – bez uszkodzenia treści. Na łamach wydawnictwa znajdziemy szereg artykułów i informacji mobilizujących, wspierających i z pewnością podnoszących jakość rehabilitacji a tym samym jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

Liczba głosów: 2

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Wydawnictwo Monitor III sektora

Monitor III sektora – na łamach wydawnictwa zawsze znajdziemy aktualne, różnorodne i ważne informacje o tym co dzieje się na Opolszczyźnie, w tym na rzecz oraz w organizacjach pozarządowych, instytucjach samorządowych, itd. Rzetelne informacje o osobach i wydarzeniach to cenne źródło informacji także dla środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Liczba głosów: 4

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

INSTYTUCJA OTWARTA DLA NIEWIDOMYCH

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Aukcja charytatywna w GSW w Opolu – wyjątkowe wydarzenie, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowali pracownicy GSW w Opolu. Był to efekt wieloletniej współpracy z organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Na uwagę zasługują warsztaty Dotknij sztuki, które od kilku lat realizowane są w GSW. Dzięki aukcji opolscy niewidomi zyskują szansę na integracje w postaci gry w nowatorskie, komputerowe, mówiące szachy.

Liczba głosów: 14

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie

Miejsko-gminna biblioteka Publiczna w Grodkowie – z dyrektor Anną Wołk – Łaniewską na czele. Niezwykle życzliwe i otwarte osoby by szeroko promować i udostępniać ofertę biblioteki także dla czytelników wymagających pomocy. Zawsze chętni do udziału w szkoleniach i konferencjach podnoszących wiedzę na temat wsparcia osób niepełnosprawnych.

Liczba głosów: 3

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

NCPP – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zawsze otwarte na współpracę z OPP. Odbywa się tu wiele festiwali, konferencji, koncertów dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. W 2021 roku odbyła się tu Reha regionalna dzięki czemu wielu gości z terenu województwa uzyskało profesjonalną wiedzę na temat dostępności przestrzeni, informacji, itd. NCPP również podjęło wyzwanie dostosowania swojego obiektu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

Liczba głosów: 3

Głosowanie zakończone, dziękujemy!