Województwo warmińsko-mazurskie

Głosowanie

IDOL ŚRODOWISKA

Paulina Gniadek

Pracownik biura Polskiego Związku Niewidomych w Iławie. Pani Paulina charakteryzuje się aktywną postawą na rzecz osób z dysfunkcją wzroku. Służy pomocą każdej napotkanej osobie. Jest osobą wrażliwą na krzywdę innych. Pomimo swojej niepełnosprawności jest przykładem dla innych jak walczyć z przeciwnościami i dążyć do samodzielności.

Liczba głosów: 302

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Paweł Ejzenberg, Daniel Rupiński, mieszkańcy domu pomocy PZN przy ul. Paukszty

To osoby nie - i słabowidzące, które od lat pracują na rzecz integracji swojego środowiska ze społecznością lokalną. Jako utalentowani muzycy grają koncerty w szkołach i domach kultury, występują na plenerowych koncertach, udowadniając że ludzie z niepełnosprawnością wzroku są tacy jak wszyscy.

Liczba głosów: 171

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Piotr Kalinowski

Człowiek Bez Barier roku 2009. Pan Piotr prowadzi gospodarstwo, chętnie pomaga swoim sąsiadom w różnego rodzaju naprawach sprzętu rolnego oraz samochodów. Pracuje również zdalnie – sam nauczył się bezwzrokowej obsługi komputera i telefonu. Mimo trudności jakie napotkał na swojej drodze pokazuje innym godną do naśladowania postawę, determinację oraz siłę charakteru.

Liczba głosów: 4

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Wioleta Wojtkiewicz

Jest absolwentką Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Laskach. W 2014 roku otworzyła swój Gabinet Masażu Leczniczego. Obecnie jest studentką Pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku oraz pomysłodawczynią prac wyszywanych na papierze. Jej wystawy cieszą się dużą popularnością. Prezentowane są w wielu instytucjach województwa warmińsko – mazurskiego. Pani Wioleta jest wolontariuszką aktywnie działającą na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Jej postawa jest wzorem do naśladowania dla innych.

Liczba głosów: 39

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MEDIA

Brak nominacji w tej kategorii.

INSTYTUCJA OTWARTA DLA NIEWIDOMYCH

Firma Transportowa Andrzej Kujawski

Pan Andrzej już od dzieciństwa znał problemy osób niepełnosprawnych wzorowo. Od ponad 30 lat przewozi i wspiera osoby z dysfunkcją wzroku. Jest również doradcą i przewodnikiem. Nagrodzony statuetką ‘’przyjaciel osoby niepełnosprawnej” oraz wyróżniony tytułem ‘’przyjaciel niewidomych”.

Liczba głosów: 300

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Miejsko - Powiatowe Dzieci Młodzieży i Dorosłych w Olsztynie

Organizacja otwarta na współpracę z innymi instytucjami, dąży do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych. Wyróżnia się dużym zaangażowaniem w działania lokalne. Stowarzyszenie prowadzi między innymi warsztaty manualne, fizjoterapeutyczne oraz kulinarne. Ponadto zajmuje się profilaktyką, oraz warsztatami zdrowego odżywiania, promującymi zdrowy tryb życia.

Liczba głosów: 42

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Szkoła Podstawowa w Lasecznie

Otwarta i przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Grono nauczycielskie oraz administracyjne gotowe do pomocy i działania na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Pracownicy nie pozostawią nikogo bez pomocy.

Liczba głosów: 24

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Zespół Placówek Edukacyjnych

To szkoła, w której uczą się m.in dzieci z niepełnosprawnością wzroku. Na miejscu znajdują profesjonalną rehabilitację tyflopedagogiczną z użyciem najnowocześniejszego sprzętu. ZPE prowadzi też kampanie społeczne na rzecz ich integracji ze środowiskiem lokalnym.

Liczba głosów: 254

Głosowanie zakończone, dziękujemy!