Województwo mazowieckie

Głosowanie

IDOL ŚRODOWISKA

Filip Zagończyk

Z zamiłowania i wykształcenia dziennikarz. Przez kilka lat pracował w polskim radiu jako szalejący reporter. Zawsze starał się zainteresować słuchaczy sprawami osób z niepełnosprawnością. Od 4 roku życia jest niewidomy, a od kilku lat po ciężkim wypadku komunikacyjnym do poruszania się używa protezy. Kocha sport, a pokonywanie przeszkód uważa za jedną z większych życiowych rozrywek. Prowadzi blog Koło Ciebie o osobach pokonujących stereotypy związane z niepełnosprawnością.

Liczba głosów: 322

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MONIKA TWARDOWSKA

Młoda dynamiczna osoba, pracujaca w Pzn Okregu mazowieckim pomagajaca osoba niewidomy wyjsc z trudej sytuacji życiowej, oraz w codziennym życiu

Liczba głosów: 40

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Ryszard Pożar - Prezes Fundacji Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura

Założyciel Fundacji Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura. Jako doświadczony niewidomy żeglarz aktywnie wspiera i promuje dostępność żeglarstwa dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Twórca sekcji wodniackiej „SONAR” przy PZN(okręg mazowiecki). Pomysłodawca i dobry duch Festiwalu Bieszczady pod Żaglem w Polańczyku nad Soliną. Oprócz żeglarstwa pasjonat muzyki i sztuk plastycznych. Z zawodu masażysta z długoletnim doświadczeniem. Jest osobą charyzmatyczną, ciepłą i zawsze chętną do niesienia pomocy.

Liczba głosów: 302

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Teresa Kurzepa wiceprezes Koła PZN Kozienice

Niewidoma autorka wierszy, piosenek, opowiadań, bajek. Od lat mieszka w Kozienicach. Jej tekst zwyciężył w fundacyjnym konkursie „Jestem lepszy od…” i został zamieszczony w czasopiśmie Help, gdzie można go znaleźć i odczytać. Osoba energiczna, aktywna społecznie. Jest członkiem grupy literackiej Erato i grupy teatralnej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kozienicach.

Liczba głosów: 37

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Wiesława Krych urodzona w 1934r. Prezes Koła PZN Wołomin od 1974r

Swoje życie poświęciła na pracę wśród niewidomych i dla niewidomych.Odznaczona statuetką ZASŁUŻONA DLA WOŁOMINA. Wniosła ogromny wkład do poprawy warunków życia zarówno dla dzieci jak i dorosłych członków środowiska. Koło Pzn rozwija sie prężnie. Ma szczególne umiejętności organizacyjne, wciąga osoby młode w działalność społeczną na rzecz środowiska niewidomych. Dzięki jej determinacji na 65 lecie Koła został ufundowany sztandar. Osoba kreatywna, wrażliwa na zło, wzór do naśladowania.

Liczba głosów: 180

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MEDIA

Radio Wnet

Radio Wnet emituje wiele interesujących audycji dla osób z dysfunkcją wzroku i nie tylko. Szczególnie ciekawa jest audycja "Jesteśmy razem" dedykowana m.in. osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Liczba głosów: 17

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

URZĄD OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH

PIKON

PIKON jest zadaniem realizowanym na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami mieszkającymi na terenie m.st. Warszawy, które w związku z napotykanymi na co dzień trudnościami, wymagają szeroko rozumianego wsparcia w zakresie informacyjnym, doradczym lub bezpośredniego dostępu do dedykowanej im oferty instytucji oraz podmiotów funkcjonujących na terenie stolicy.

Liczba głosów: 16

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

UCZELNIA

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

Na uczelni działa Biuro ds. osób niepełnosprawnych. Pełni rolę wsparcia dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Celem działań jest stworzenie osobom niepełnosprawnych możliwości równego dostępu do oferty edukacyjnej WSR. Osoby z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się m.in. o adaptacje zajęć i egzaminów dostosowane do indywidualnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia i specyfiki studiowanego kierunku. Motto naszej uczelni brzmi ”Nigdy nie ustawaj w czynieniu dobra"

Liczba głosów: 27

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

PLACÓWKA OŚWIATOWA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących im. ks. Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego

Ośrodek uczy, wychowuje oraz opiekuje się dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężonymi niepełnosprawnościami (autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa) oraz głuchoniewidomymi. Ośrodek posiada klasopracownie, profesjonalnie wyposażone gabinety do terapii specjalistycznych, basen rehabilitacyjny, park orientacji przestrzennej, place zabaw z urządzeniami do ćwiczeń sprawnościowych i bogatą bibliotekę.

Liczba głosów: 14

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

PLACÓWKA KULTURY

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Muzeum Polin jest bardzo dobrze dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Podczas zwiedzania można korzystać z audiodeskrypcji oraz tyflografik i przewodnika w brajlu. Pracownicy są pomocni, cierpliwi i wyrozumiali. Muzeum oferuje różne warsztaty i wydarzenia dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Liczba głosów: 38

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Muzeum Narodowe w Warszawie

Spotkania dla osób niewidomych odbywają się raz w miesiącu, a udział w warsztatach jest bezpłatny. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi. Wykorzystywane są różne pomoce dotykowe, tyflografiki, audiodeskrypcja, nagrania muzyczne, zapachy. Osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do Muzeum mogą liczyć na pomoc wolontariuszy.

Liczba głosów: 40

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

W Muzeum prowadzone są wydarzenia dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Odbył się też cykl warsztatów kreatywnych dla dorosłych „Zmysło-dzielnia”. Uczestnicy spotkań doświadczali wystaw innymi zmysłami niż wzrok. Omawiano sposoby udostępniania sztuk wizualnych osobom niewidomym oraz przygotowywano pomoce dotykowe do kolejnych wystaw w Muzeum nad Wisłą. Stworzone podczas warsztatów obiekty są wykorzystywane podczas oprowadzań z audiodeskrypcją.

Liczba głosów: 49

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli organizują wydarzenia dla osób z niepełnosprawnością, w tym dla osób z dysfunkcją wzroku, dla których dostępna jest audiodeskrypcja, publikacje, tyflomapy.

Liczba głosów: 1

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum

Osoby niewidome mogą wejść na ekspozycję z psem przewodnikiem. Odpowiednio przeszkoleni edukatorzy prowadzą zajęcia grupowe, podczas których można poznać wybrane eksponaty za pomocą dotyku. W Punkcie Informacji Zamku Królewskiego dostępne są do wypożyczenia mapy i opisy sal w alfabecie Braille'a. Osobom niewidomym i słabo widzącym przysługuje bilet ulgowy.

Liczba głosów: 2

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

FIRMA/INSTYTUCJA

DiFFERENT restauracja w ciemności

DIFFERENT to restauracja w ciemności, jedyna w Polsce obsługiwana przez niewidomych kelnerów! Jest to działalność gospodarcza Fundacji pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie”. Całość zysków restauracji będzie przeznaczana na działalność charytatywną i społeczną fundacji. DIFFERENT to NIE tylko zaskakująca atrakcja na romantyczne kolacje we dwoje, spotkania z przyjaciółmi, czy eventy firmowe do 50 osób ale również integracja społeczna i zawodowa dla kilkunastu osób z niepełnosprawnościami.

Liczba głosów: 182

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Fundacja Kultury Bez Barier

Fundacja Kultury Bez Barier sprawia, że kultura staje się dostępna dla osób niewidomych i niesłyszących. M.in. w Warszawie, w Internecie, w całej Polsce dajemy osobom z dysfunkcjami sensorycznymi możliwość systematycznego samodzielnego i kompetentnego odbioru sztuki. Podejmowane w ramach Fundacji działania mają prowadzić do tworzenia warunków gwarantujących osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu komfort w czasie wizyty w kinie, teatrze, muzeum i galerii;

Liczba głosów: 51

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Fundacja Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura

Założycielem jest prezes Ryszard Pożar, masażysta, wielbiciel żeglarstwa i muzyki. Fundacja organizowała obozy żeglarskie w Polańczyku, na Zalewie Solińskim. Miejsce piękne, atmosfera fantastyczna, ale czegoś żeglarzom brakowało. I tak zaczęły się wyprawy na Bałtyk i Adriatyk, na dumnych jachtach „Woj”, „Rzeszowiak”. W obecnej Fundacja jest w trakcie przygotowywania rejsu dookoła świata, celem jest zwiedzanie portów, spotkania z nowymi ludźmi. Skład załogi to niewidomi i przewodnicy.

Liczba głosów: 132

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Kino Muranów Warszawa

Kino jest dostępne dla osób niewidomych i słabo widzących. Jego pracownicy są chętni do pomocy i współpracy. Oferta kina obejmuje darmowe bilety dla przewodnika osoby z dysfunkcją wzroku.

Liczba głosów: 3

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Multikino Złote Tarasy

Kino jest dostępne dla osób niewidomych i słabo widzących. Jego pracownicy są chętni do pomocy i współpracy. Oferta kina obejmuje darmowe bilety dla przewodnika osoby z dysfunkcją wzroku. Przestronne sale kinowe ułatwiają poruszanie się.

Liczba głosów: 0

Głosowanie zakończone, dziękujemy!