Województwo lubuskie

Głosowanie

IDOL ŚRODOWISKA

Lidia Rusińska

Pani Lidia wykazuje ogromne serce i zaangażowanie w pomoc osobom z niepełnosprawnością. Uczestniczy w wielu akacjach charytatywnych oraz je organizuje. Pomaga osobom z dysfunkcją narządu wzroku w codziennych sprawach (sprawy urzędowe, mieszkaniowe, medyczne). Wspiera Fundację Szansa dla Niewidomych w podejmowanych przedsięwzięciach.

Liczba głosów: 5

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Michał Krajda

Michał Krajda stracił wzrok w wieku 19 lat mimo tego że jego życie zmieniło się o 180° kroczy przez życie z uśmiechem. Jest zawodnikiem ZSR START w Zielonej Górze odnoszącym sukcesy na arenie narodowej w biegach sprinterskich z przewodnikiem. Swoją formę buduje spędzając czas na stadionie oraz siłowni. Pracuje w Spółdzielni Niewidomych „Nadodrze”, oraz nieustannie doskonali swoje umiejętności w zakresie masażu. Pomimo problemów ze wzrokiem zwiedził z kolegami pół Europy podróżując busem.

Liczba głosów: 54

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MEDIA

Brak nominacji w tej kategorii.

URZĄD OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze

Pracownicy wielu działów zielonogórskiego MOPS-u odbyli szkolenie z zakresu wsparcia i pomocy osobom niewidomym i słabowidzącym. Zyskali oni praktyczną wiedzę, którą mogą wykorzystywać w kontakcie z klientem. Pozwala to na samodzielne uzyskanie potrzebnych informacji i załatwienie bieżących spraw zarówno w zakresie pomocy społecznej, orzekania o niepełnosprawności, udziału w turnusie rehabilitacyjnym oraz uzyskania dofinansowania w ramach programu „Aktywny Samorząd”.

Liczba głosów: 2

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zielonej Górze

Pracownicy Oddziału ZUS w Zielonej Górze są przeszkoleni z obsługi osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Posiadają praktyczną wiedzę i umiejętności, które wykorzystują w kontakcie z interesantem, podczas udzielania informacji i wypełniania niezbędnych formularzy. Instytucja od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi z województwa lubuskiego podczas „Dnia otwartego w ZUS dla osób niepełnosprawnych. W tym roku w placówce odbędzie się Dzień Osób z Niepełnosprawnością „Żyj aktywnie!”.

Liczba głosów: 12

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

UCZELNIA

Brak nominacji w tej kategorii.

PLACÓWKA OŚWIATOWA

Brak nominacji w tej kategorii.

PLACÓWKA KULTURY

Lubski Dom Kultury

Aktywnie wspiera i kreuje działania artystyczne na terenie Miasta i Gminy Lubsko. Dostosowuje swoje działania do lokalnych potrzeb mieszkańców w tym osób niepełnosprawnych. Organizuje warsztaty artystyczne dla osób niewidomych i słabowidzących.

Liczba głosów: 37

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

FIRMA/INSTYTUCJA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubsku

OSIR w Lubsku wspiera osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku w podejmowaniu aktywności i zwiększeniu sprawności fizycznej poprzez udostępnianie obiektów sportowych i rekreacyjnych (hala widowiskowo-sportowa, kręgielnia, zalew) na potrzeby realizacji zajęć. Osoby obsługujące obiekty wykazują ogromne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu uczestnikom w trakcie trwania uprawiania sportu. Z uśmiechem i otwartością dążą do zrozumienia potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Liczba głosów: 3

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "START" Zielona Góra

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "START" Zielona Góra od ponad 50 lat umożliwia osobom z niepełnosprawnością narządu ruchu oraz narządu wzroku doskonalenie swoich umiejętności w 8 sekcjach sportowych. Działania organizacji pozwalają osobom z niepełnosprawnością na regularne treningi pod okiem wykwalifikowanej kadry i odnoszenie licznych sukcesów w kraju oraz na arenie międzynarodowej. "START" zmienia życie swoich członków poprzez sport pokazując im, że wszystkie ograniczenia można pokonać.

Liczba głosów: 6

Głosowanie zakończone, dziękujemy!