Województwo dolnośląskie

Głosowanie

IDOL ŚRODOWISKA

Andrey Tikhonov

Pan Andrey jest osobą mocno zaangażowaną w działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Działania te dotyczą rozwoju osobistego, edukacji oraz aktywności fizycznej.

Liczba głosów: 13

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Monika Łojba

Monika aktywnie udziela się w dyscyplinach sportowych takich jak: strzelectwo, nordic walking, kajakarstwo, z których ma na swoim koncie wiele medali. Ponadto chętnie odkrywa i trenuje inne sporty, niekoniecznie dostosowane do możliwości osób z niepełnosprawnością wzroku, jak np. narciarstwo czy sztuki walki. Udowadnia, że niemożliwe jest możliwe, stąd jako osoba słabowidząca podjęła się lotu paralotnią. Ponadto uczy się śpiewu i udziela w przedsięwzięciach artystycznych.

Liczba głosów: 10

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

Rafał Kondraciuk

Rafał to człowiek pełen pozytywnej energii, który od lat mocno udziela się w życiu osób niepełnosprawnych. Jako dziennikarz muzyczny w radiu Kson, prowadzi audycje dotyczące tematyki tego środowiska, a dodatkowo aktywnie promuje i pokazuje na zewnątrz sport osób z dysfunkcjami. Zajmuje się m.in komentowaniem meczów Goalballa (których jest też aktywnym zawodnikiem) oraz propaguje inne dyscypliny sportowe uprawiane przez osoby niewidome i słabowidzące.

Liczba głosów: 62

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

MEDIA

RADIO KSON

Internetowe Radio KSON wystartowało pod patronatem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Stworzone zostało głównie z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, seniorach, ale i o wszystkich pozostałych, którzy chcą coś w swoim życiu zmienić. Radio mówi jak żyć aktywnie, ciekawie i zdrowo. Aktywne życie nie jest zarezerwowane dla młodych i sprawnych i ten mit stara się obalić. Na antenie nie brakuje życiowych historii oraz ekspertów, którzy odpowiadają na pytania nurtujące słuchaczy.

Liczba głosów: 69

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

URZĄD OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH

MOPS-oddział we Wrocławiu

Za udział i wkład w stworzenie dostosowanego informatora dla osób niepełnosprawnych ,,WROMiK''. Warto również wspomnieć o Projekcie „Wsparcie i edukacja osób niepełnosprawnych wzrokowo”. W ramach którego osoby niewidome i niedowidzące mogą korzystać ze wsparcia: – punkt informacyjny – doradztwo społeczne – punkt doradczy ze sprzętem rehabilitacyjnym – doradztwo psychologiczne – doradztwo prawne – punkt informacyjny z nowych technologii

Liczba głosów: 2

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

URZĄD MARSZAŁKOWSKI

Za: -prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. -pozyskiwanie środków europejskich i krajowych na zadania w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami; -współprace z organami administracji rządowej i samorządowej oraz organizacjami pozarządowymi w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Liczba głosów: 1

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

ZUS-oddział we Wrocławiu

Za czynne i chętne udzielanie wsparcia niepełnosprawnym oraz organizowanie różnych przedsięwzięć np: dni otwartych dla niepełnosprawnych.

Liczba głosów: 0

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

UCZELNIA

Brak nominacji w tej kategorii.

PLACÓWKA OŚWIATOWA

Brak nominacji w tej kategorii.

PLACÓWKA KULTURY

WROCŁAWSKIE MUZEUM ETNOGRAFICZNE

Za organizowanie warsztatów/spotkań m.in. Warsztaty dla dorosłych osób niewidomych i niedowidzących w ramach cyklu „Poczuj sztukę”.

Liczba głosów: 90

Głosowanie zakończone, dziękujemy!

FIRMA/INSTYTUCJA

Śląsk Wrocław blind football

Utworzenie w Śląsku Wrocław drużyny blindfootballowej to kolejna inicjatywa, która urzeczywistnia ideę budowania klubu bez barier, otwartego na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i łączącego różne środowisk

Liczba głosów: 23

Głosowanie zakończone, dziękujemy!